De druk op het elektriciteitsnet in Almere, Dronten, Lelystad en Zeewolde loopt verder op. Netbeheerder TenneT waarschuwt dat er deze zomer een aansluitstop kan ontstaan voor huishoudens en kleine bedrijven, omdat het regionale net zijn maximale capaciteit heeft bereikt. Dat betekent dat ook nieuwbouwwoningen en kleinere ondernemingen mogelijk niet meer kunnen worden aangesloten op het stroomnet.
Volgens TenneT zijn krachtige interventies op korte termijn noodzakelijk om een totale stop te voorkomen. De netbeheerder noemt onder andere het versneld realiseren van het hoogspanningsstation Utrecht‑Noord en het tijdelijk zwaarder belasten van het net, al brengt dat laatste extra risico’s op storingen met zich mee.
Lees het bericht hierover op de website van TenneT
Reactie van de gemeente Dronten
De gemeente Dronten laat weten dat zij de zorgen van inwoners en ondernemers deelt en actief in gesprek is met TenneT, de provincie Flevoland en het Rijk. De gemeente benadrukt dat zij blijft aandringen op versnelling van de noodzakelijke uitbreidingen van het elektriciteitsnet en het belang van een betrouwbare energievoorziening voor woningbouw, bedrijven en maatschappelijke voorzieningen stevig onder de aandacht brengt. Daarnaast roept zij ondernemers op om knelpunten tijdig te melden, zodat deze kunnen worden meegenomen in de regionale afstemming. Dronten geeft aan zich onverminderd in te zetten voor een toekomstbestendig energiesysteem, zodat groei en ontwikkeling in de gemeente niet worden geremd door netcongestie.
Lees de volledige reactie van de gemeente Dronten
Wat betekent dit voor ondernemers?
Voor ondernemers in de gemeente Dronten en de regio kan dit betekenen dat:
- nieuwe aansluitingen of verzwaringen mogelijk worden uitgesteld;
- uitbreidingsplannen afhankelijk worden van regionale netcapaciteit;
- tijdelijke oplossingen of energiemanagementmaatregelen noodzakelijk kunnen zijn.
De OVDD blijft de ontwikkelingen nauwlettend volgen en onderhoudt contact met de gemeente Dronten en andere betrokken partijen. Zodra er nieuwe informatie beschikbaar is, delen wij die met onze leden.
Lees meer over belangenbehartiging | Lees meer over energie en netcongestie




