Cybersecurity: Aandacht kleine bedrijven voor online veiligheid afgenomen

Publicatiedatum: 9 oktober 2024

Digitale veiligheid blijft in de samenleving en economie van levensbelang. Het is dan ook zorgelijk dat de aandacht van kleine bedrijven voor dit onderwerp afneemt.” Dit schrijven MKB-Nederland en VNO-NCW in een gezamenlijk artikel. Het aantal kleinere mkb-bedrijven (<10 medewerkers) dat geen enkele maatregel lijkt te nemen, is toegenomen naar een derde van de populatie. In 2023 nam 19 procent van de kleine bedrijven geen actie.

Samen digitaal veilig

VNO-NCW en MKB-Nederland vinden het van belang dat overheid en bedrijfsleven tezamen er hard aan werken om cybersecurity naar een hoger niveau te krijgen. Ook is het nodig dat we ons samen voorbereiden voor als het tóch misgaat. Heb je als ondernemer of bedrijf dan een plan B? Op www.samendigitaalveilig.nl kunnen MKB-bedrijven handreikingen en tools vinden om hun cyberweerbaarheid en ketenveiligheid te vergroten. De overheid vragen we te investeren in goede informatievoorziening over dreigingen en kwetsbaarheden zodat bedrijven gericht (tegen)maatregelen kunnen treffen. Ook is het van belang om een digitaal aangifte bij de politie te faciliteren.

Voor ondernemers van OVDD

Registreer jezelf op samendigitaalveilig.nl en maak gebruik van het aanbod van SBBF: www.samendigitaalveilig.nl/branche/sbbf/

Vragen?

Ons bestuurslid Harry de Jong is tevens veiligheidscoördinator bij SBBF. Neem contact op met Harry via h.dejong@ovdd.nl of via ‘veiligheidscoordinator@sbbflevoland.nl’.

Of check de ledenlijst van OVDD voor kennispartners hierover.


Meer algemeen ondernemersnieuws op ovdd.nl via deze link
Meer over belangenbehartiging via deze link

Meer artikelen bekijken